Laminator rolowy, wielkoformatowy 65cm
search
  • Laminator rolowy, wielkoformatowy 65cm

VISCAR | Laminator rolowy

5 610,00 zł netto
6 900,30 zł brutto

Pneumatyczny laminator rolowy

Dostępne rozmiary:
-65cm
-135cm

Wymiary: 650mm
Ilość
Dostępny produkt z innymi opcjami
help_outlineZapytaj o produkt
VISCAR | Laminator rolowy

VISCAR | Laminator rolowy

 

Laminator rolowy do laminowania na ciepło i na zimno. Laminarka do wydruków i oklejania płyt i pianek.

Górny wałek roboczy osiąga temperaturę laminowania do 60ºC, co gwarantuje laminowanie bez pęcherzyków powietrza i efektu mory.

Regulacja temperatury odbywa się za pomocą cyfrowego wyświetlacza na którym wyświetlana jest aktualna temperatura a kontrolki led informują o rozgrzewaniu się urządzenia bądź o gotowości do pracy.

Obsługa laminatora odbywa się za pomocą przycisku na panelu lub wyłącznika nożnego z płynną regulacją prędkości laminowania za pomocą pokrętła.

Urządzenie posiada możliwość zmiany kierunku obrotów. Górny wałek laminujący podnosi się na wysokość 30mm. Podnoszenie i opuszczanie sterowane jest pneumatycznie. Siła docisku regulowana jest za pomocą reduktora ciśnienia. Laminator wymaga zasilania elektrycznego 230V oraz sprężonego powietrza.

Laminator posiada cztery wałki podające i odbierające z regulacją naprężenia. Dwa wałki podające oraz dwa aktywne wałki odbierające.

Wszystkie wałki posiadają regulację naprężenia co ułatwia obsługę i minimalizuje ryzyko przekoszenia wstęgi. Laminowanie odbywa się w sposób automatyczny zwiększając efektywność pracy. Laminator podaje laminat, zwija podkład, odwija grafikę i zwija zalaminowany materiał na rolkę odbiorczą.

  • wałek podający automatycznie odwija laminat a sprzężony z nim wałek odbiorczy odbiera podkład. 
  • wałek podający odwija materiał do laminowania z regulowanym naprężeniem.
  • wałek odbierający zwija zalaminowane media. Wałek odbierający pracuje w trybie ciągłym lub jest uruchamiany za pomocą rolki grawitacyjnej

Urządzenie wyposażone jest w system cięcia wzdłużnego z trzema bądź czterema niezależnymi nożami w zależności od modelu laminatora.

Wymienne noże zamontowane za wałkiem laminującym mogą rozcinać zalaminowane wydruki na węższe wstęgi lub mogą odcinać spady. Noże zamontowane są na osi z regulacją umożliwiając korektę ustawienia zestawu noży podczas pracy bez potrzeby zatrzymywania.

Solidna podstawa laminatora malowana proszkowo.

Podstawa pod laminator wyposażona jest w kółka z blokadą dając użytkownikom swobodę jednocześnie zapewniając stabilną pracę. 


Urządzenie przeznaczone do laminowania wydruków na papierach i foliach. Podnoszony na wysokość 30 mm górny wałek laminujący daje możliwość oklejania płyt i pianek. Automatycznie odwija laminat, zwija podkład i zwija laminowany materiał na rolkę odbiorczą, co oszczędza Twój czas i zwiększa efektywność pracy. Obsługa laminatora jest prosta i intuicyjna. Kontrola napięcia filmu i papieru zapewnia równomierne laminowanie minimalizując ryzyko fałdowania. Laminator wielkoformatowy, który spełni Twoje oczekiwania, niezależnie od rodzaju laminowania i oklejania, czy to na ciepło, czy na zimno. Dzięki regulacji temperatury, precyzyjnemu sterowaniu prędkością oraz wieloma innymi zaawansowanymi funkcjami, nasz laminator jest idealnym narzędziem do Twoich potrzeb.

Dane techniczne:

Zasilanie elektryczne: 110/220V , sprężone powietrze
Moc grzałki: 1500W
Maksymalna temperatura wałka roboczego: 60ºC
Materiał wałków roboczych: silikon
Maksymalna grubość laminowania: 28mm
Maksymalna szerokość laminowania: 650mm / 1350mm
Zakres prędkości laminowania: 8m/min
Średnica wałków roboczych: 130mm

Zobacz również proponowane produkty

5 innych produktów w tej samej kategorii